Ochotnické divadlo

Divadlo žije!

Den kdy jme hrálki 25. 3. 2017 si určitě budeme pamatovat hodně dlouho. Alespoň někteří z nás. Ti, kteří si v 19 h večer nechali do očí pouštět oslnivé světlo reflektorů a odhodlali se vystoupit na "prkna, které znamenají svět". Právě v tuto březnovou sobotu jsme se snažili zužitkovat co nejvíce z déle než ročního nacvičování Cimrmanovy hry Dobytí severního pólu. My sami nemůžeme soudit, ale z ohlasů, které máme, se tato naše velká divadelní generálka povedla. Bezpočet hodin scházení se, nacvičování textu, pohybu a techniky na jevišti, vytváření kulis a celé scény, přemýšlení o všem, co s divadlem souvisí. A hlavně, naučit se po jevišti pohybovat. To všechno jsme se ze všech sil snažili přetavit v dvouhodinové vystoupení. 

Určitě nám toto vystoupení dodalo energii a nadšení do dalšího pilování této hry a také pro nacvičování nějaké hry nové. 

Nutno také podotknout, že divadelní představení okrouhleckých ochotníků u nás v obci nebylo asi 40 let. Jsme rádi, že právě náš spolek na tuto tradici mohl navázat.
Dobytí severního pólu
AKT
Vyhledávání